Bilina Info | Rubrika: Bílina | 5.10.2015

Syslová Jana

Tisková zpráva, Hrobčice, 1. října 2015

 

Obec Hrobčice ve spolupráci s občanským sdružením na záchranu kostela Sv. Jakuba v Mrzlicích si Vás dovolují pozvat na slavnostní křest českého vydání sbírky povídek v  sobotu 3.10.2015 od 16h ve společně zachráněném Mrzlickém kostele.

„České vydání knihy povídek, která bude pokrťena je další perličkou v pomyslném náhrdelníku objevování ztracené identity tohoto kraje, jehož historii psali od nepaměti společně Češi a Němci,“ říká starostka obce Hrobčice Jana Syslová.

„Za úspěchy v této oblasti vděčíme zdejší občanské iniciativě, Česko-německému fondu budoucnosti, ale především v roce 2007 navázaným kontaktům s německými krajany, sdruženými ve spolku Heimatkreis Bilin e. V. se sídlem v Gerolzhofen v Bavorsku. V rámci pěkného přátelství, které z těchto vztahů během let vzešlo a je našemu regionu v mnohém prospěšné, jsem roku 2008, při příležitosti nově založené tradice podzimního setkávání, obdržela darem německý originál této knihy a od té doby se zabývala myšlenkou, jak její obsah přiblížit široké veřejnosti,“ prozrazuje Jana Syslová.

„Velmi mě těší, že se to při příležitosti osmého ročníku „Podzimního setkání rodáků a přátel Hrobčicka“ stává skutečností. Chci věřit, že přeložené povídky zaujmou. Knize tedy přeji vřelé přijetí u čtenářů a čtenářům pěkné a zajímavé chvíle s knihou,“ dodává starostka obce Hrobčice Jana Syslová.

V kostele sv. Jakubu v Mrzlicích budou vystavena díla žáků ZUŠ Moskevská z Mostu, obrázky si návštěvníci budou moci zakoupit a podpořit záchranu kostela, který byl již na mapách označován jako zřícenina kostela.

Sobotní slavnostní křest knihy je krásnou tečkou za projektem realizovaný Obcí Hrobčice a spolkem Heimatkreis Bilin - překlad sbírky povídek vydané již po třikrát v Německu a nyní poprvé v Česku. Projekt byl  podpořen Česko-německým fondem budoucnosti.

 

Karel Schön

clip_image002
lb


Ostatní